LHGG-60

Mit, Hova, Hogyan, Érdemes... MikroTik-es RouterBoard -ok és hátulütőik
Janó
Kapcsolat:

LHGG-60

HozzászólásSzerző: Janó » 2020. március 31., kedd 15:09

Sziasztok!

Tesztelnék egy LHGG-60 antenna párt. Gyári beállítások vannak bennük(össze vannak konfigurálva).
A slave antennával minden rendben van, le tudtam frissíteni, de a master antenna ami bridge módban van azt a jó istenkéért se bírom.
Ip, dns, átjáró beállítva de ezt a hibaüzenetet kapom frissítéskor: could not resolved dns name.
Mit nem állítottam még át? avagy be?

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

Re: LHGG-60

HozzászólásSzerző: animal » 2020. április 1., szerda 9:09

Janó írta:Sziasztok!

Tesztelnék egy LHGG-60 antenna párt. Gyári beállítások vannak bennük(össze vannak konfigurálva).
A slave antennával minden rendben van, le tudtam frissíteni, de a master antenna ami bridge módban van azt a jó istenkéért se bírom.
Ip, dns, átjáró beállítva de ezt a hibaüzenetet kapom frissítéskor: could not resolved dns name.
Mit nem állítottam még át? avagy be?

A mikrotik nem tudja feloldani a domain neveket. Gondolom nincs neki beállítva DNS az IP->DNS -ben
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

Janó
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Janó » 2020. április 1., szerda 13:45

animal írta:A mikrotik nem tudja feloldani a domain neveket. Gondolom nincs neki beállítva DNS az IP->DNS -ben

Megtaláltuk.....nem dns beállítás volt a hiba, hanem nem volt bridge a rádió és az ethernet port között.
Mikrotikban nem vagyok annyira járatos még, de tanulgatom. Viszont a kedves gyártó akkor miért mondja, hogy "konyhakész" a link és alapból működik ha elővesszük a dobozból? Na mind1, így is lehet tanulni... ;)

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: animal » 2020. április 1., szerda 16:40

Janó írta:
animal írta:A mikrotik nem tudja feloldani a domain neveket. Gondolom nincs neki beállítva DNS az IP->DNS -ben

Megtaláltuk.....nem dns beállítás volt a hiba, hanem nem volt bridge a rádió és az ethernet port között.
Mikrotikban nem vagyok annyira járatos még, de tanulgatom. Viszont a kedves gyártó akkor miért mondja, hogy "konyhakész" a link és alapból működik ha elővesszük a dobozból? Na mind1, így is lehet tanulni... ;)

Ha kit-ben veszed akkor olyan is. Kiveszed, felrakod egymással szembe és össze is áll a link...
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

Janó
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Janó » 2020. április 1., szerda 19:15

animal írta:
Janó írta:

Ha kit-ben veszed akkor olyan is. Kiveszed, felrakod egymással szembe és össze is áll a link...

Igen, de ennél a szettnél még sem volt tuti a dolog, de már jó és ez a lényeg.
Van még némi tudás anyag amit össze kell szednem, hogy legközelebb ne essek kétségbe. :)

Vissza: “RouterBOARD közösségi támogatás [ RB hardware ]”