RB3011 hotspot csak a wifinek

Minden ami MikroTik WiFi -vel kapcsolatos
macimeister

RB3011 hotspot csak a wifinek

HozzászólásSzerző: macimeister » 2018. június 4., hétfő 10:47

Sziasztok!

RB3011 routeren meg tudom oldani, hogy a rá csatlakoztatott CAP eken keresztül felcsatlakozott wifi eszközöknek kelljen loginolni, de minden más vezetékes eszköznek adjon automatán internetet? Szeparálni nem tudom mert több CAP is switchen keresztül megy ami mellett van vezetékes is. Az is megfelel, ha hotspot részben hozzá tudok adni mac address alapján eszközt akiknél figyelmen kívül hagyja ezeket.

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

Re: RB3011 hotspot csak a wifinek

HozzászólásSzerző: animal » 2018. június 6., szerda 20:40

macimeister írta:Sziasztok!

RB3011 routeren meg tudom oldani, hogy a rá csatlakoztatott CAP eken keresztül felcsatlakozott wifi eszközöknek kelljen loginolni, de minden más vezetékes eszköznek adjon automatán internetet? Szeparálni nem tudom mert több CAP is switchen keresztül megy ami mellett van vezetékes is. Az is megfelel, ha hotspot részben hozzá tudok adni mac address alapján eszközt akiknél figyelmen kívül hagyja ezeket.

Persze, meglehet csinálni. A hotspoton belül "IP Bindings" felveszed az IP-t bypassed-re. Akkor figyelmem kívül hagyja a hotspotot. De nem igazán értem miért nem tudod szeparálni... meg van vezetékes switch is? HE? Meg miért gond ha van SW?
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

skori
Kapcsolat:

Re: RB3011 hotspot csak a wifinek

HozzászólásSzerző: skori » 2018. június 8., péntek 16:56

Ha a switcheken átmegy a VLAN, akkor a CAP-eket külün VLAN-ba lehet szervezni, és azon mehet a hotspot, a sima LAN (v. VLAN1) meg marad a vezetékes eszközöké. Ha ez nem megy a swtichek miatt, akkor EOIP protokollal össze lehet kötni a routert és a CAPeket, és ezeket az EIOP kapcsolatokat kell bridge-be tenni és azon mehet a hotspot. Ez utóbbinak az a hátránya, hogy a routerben annyi EOIP kapcsolat kell, ahány CAP van, míg a VLAN interfészt csak fel kell venni a routerbe és mindegyik CAP-ba.

Vissza: “RouterOS közösségi támogatás [ Vezetéknélküli Hálózatok ]”