DFS - Radar detected

Minden ami MikroTik WiFi -vel kapcsolatos
Árpi76

DFS - Radar detected

HozzászólásSzerző: Árpi76 » 2017. december 2., szombat 12:56

Üdv Mindenkinek!

Másodállásban egy pont-multipont 5GHz-es bridge hálózatot üzemeltetek néha. Mióta az egyik ap-t frissítettem eltűnt a DFS mód beállítási lehetősége. Fontos volna a rendszer stabilitása, tegnap fél óránként szakadt az ap és a station-ok közötti kapcsolat, a logból láttam, hogy radart talált és lekapcsolt egy percre.

Sajnos olyan helyen van, ahol nem elfogadható ez a szünet. Mi lehet a megoldás? downgrade? Vagy létezik más megoldás is? (Csak zárt térben használom, nem hinném, hogy (nagyon) zavarni tudná azt a radart...)
Köszönöm!

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

Re: DFS - Radar detected

HozzászólásSzerző: animal » 2017. december 3., vasárnap 16:33

Árpi76 írta:Üdv Mindenkinek!

Másodállásban egy pont-multipont 5GHz-es bridge hálózatot üzemeltetek néha. Mióta az egyik ap-t frissítettem eltűnt a DFS mód beállítási lehetősége. Fontos volna a rendszer stabilitása, tegnap fél óránként szakadt az ap és a station-ok közötti kapcsolat, a logból láttam, hogy radart talált és lekapcsolt egy percre.

Sajnos olyan helyen van, ahol nem elfogadható ez a szünet. Mi lehet a megoldás? downgrade? Vagy létezik más megoldás is? (Csak zárt térben használom, nem hinném, hogy (nagyon) zavarni tudná azt a radart...)
Köszönöm!

Van ra megoldas. 5ezerert elmondom, akar be is confolom. :D SuperC.
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

skori
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: skori » 2018. május 14., hétfő 11:42

Vettem otthonra egy használt hapAC-t. Ez is radart talál..... bent a szobában :)
Elmondaná valaki, hogy mi az értelme ennek a radar detect-nek (már persze azon kívül, hogy a DFS előírás), amikor a router hatótávja kicsi, egy szinttel feljebb nem is lehet rákapcsolódni, mert nem megy át a födémen elég jel?

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: animal » 2018. május 15., kedd 10:18

skori írta:Vettem otthonra egy használt hapAC-t. Ez is radart talál..... bent a szobában :)
Elmondaná valaki, hogy mi az értelme ennek a radar detect-nek (már persze azon kívül, hogy a DFS előírás), amikor a router hatótávja kicsi, egy szinttel feljebb nem is lehet rákapcsolódni, mert nem megy át a födémen elég jel?

skori... rakd át superchannelbe ott nincs dfs vagy használj olyan frekit ahol nincs dfs
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

Vissza: “RouterOS közösségi támogatás [ Vezetéknélküli Hálózatok ]”