CAPMsMAN

Minden ami MikroTik WiFi -vel kapcsolatos
Zwodka

CAPMsMAN

HozzászólásSzerző: Zwodka » 2014. december 9., kedd 9:59

Hi All!

Valaki próbálta már a ROS CAPsMAN funkcióját? Szedegettem le, nézegettem leírásokat, de elég sok beállítást igényel, és még nem értem egészen mit miért (persze amennyi időm volt erre, nem is csoda :-)
Az elgondolás tetszik, kérdés mennyire használható.

Üdv,
Z

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

Re: CAPMsMAN

HozzászólásSzerző: animal » 2014. december 9., kedd 20:15

Zwodka írta:Hi All!

Valaki próbálta már a ROS CAPsMAN funkcióját? Szedegettem le, nézegettem leírásokat, de elég sok beállítást igényel, és még nem értem egészen mit miért (persze amennyi időm volt erre, nem is csoda :-)
Az elgondolás tetszik, kérdés mennyire használható.

Üdv,
Z

teljesen barátian használható. Az a kérdés mire szeretnéd
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

Zwodka

HozzászólásSzerző: Zwodka » 2014. december 10., szerda 9:15

teljesen barátian használható. Az a kérdés mire szeretnéd[/quote]

Többszintes családi házban a Wifi lefedettség megoldása, mondjuk 3db AP-vel (pince, földszint, emelet).
Gondolkoztam 1db bivaj erős AP / Wifi-s router beépítésén is, de információm szerint, nem ez a legszebb megoldás. Ez a "túlordítok" mindent és mindenkit a környéken, nem egy elegáns megoldás. Ezért is ötlött fel bennem a több AP-s megoldás.
Jelen esetben mondjuk példa kedvéért 2db Mikrotik mAP-2n plussz 1db RB951G-2hnd.

Üdv,
Z

Zwodka

HozzászólásSzerző: Zwodka » 2015. január 4., vasárnap 10:02

Tiszteletem!

Próbálkozom a CAPsMAN résszel. Ezt egy RB951G-2HnD és egy RBmAP-2n eszközzel csinálom:
- CAPsMAN: RB951G-2HnD
- Cap1: RB951G-2HnD Wifi része
- Cap2: RBmAP-2n Wifi része
Sikerült is beállítani, működis is szépen... Mindaddig, amig csak egy hálózatot/SSID-t kell kezelni. Viszont, ha beállítok egy második Wifi-t/SSID-t, akkor már vmi nem stimmel. Létrejön a hálózat, látszik a WinBox-ban is (mind a két eszköz esetében), látszik is a második Wifi hálózat is (laptop, PC, mobil stb), de ha rácsatlakozni már nem lehet.
Info: mindkét Wifi/SSID-hez megcsináltam 1-1 konfigot (Name, Mode, SSID, Country, Bridge, Security). Ezeket külön-külön le is próbáltam, és működnek gyönyörűen (de csak akkor, ha ők az elsődleges Wifi-k).
Mindkét eszközhöz (RB951G-2HnD és RBmAP-2n) csináltam Provisoning-et.
CAMsMAN-ban hozzáadok egy Inteface-t (RB951G-2HnD és/vagy RBmAP-2n eszközhöz), hozzáadom az egyik konfigurációt (mindegy melyiket), beállítom az interface fizikai részét (Channel/Frequency, Width, Band, Extension Channel) és működik szépen (Master, Bounded :-)
Hozzáadok egy második Wifi-t is (Virtual-AP, ilyenkor persze az először hozzáadott Interface lesz a Master Interface), szépen látre is jön a hálózat (Slave, Bounded).
Látszik is Wifi kliensekkel, de csatlakozáskor hibával megszakad a folyamat (majd keresek vmi hibakódot is).

Üdv,
Z

vukec

HozzászólásSzerző: vukec » 2016. november 7., hétfő 22:24

Zwodka írta:Tiszteletem!

Próbálkozom a CAPsMAN résszel. Ezt egy RB951G-2HnD és egy RBmAP-2n eszközzel csinálom:
- CAPsMAN: RB951G-2HnD
- Cap1: RB951G-2HnD Wifi része
- Cap2: RBmAP-2n Wifi része
Sikerült is beállítani, működis is szépen... Mindaddig, amig csak egy hálózatot/SSID-t kell kezelni. Viszont, ha beállítok egy második Wifi-t/SSID-t, akkor már vmi nem stimmel. Létrejön a hálózat, látszik a WinBox-ban is (mind a két eszköz esetében), látszik is a második Wifi hálózat is (laptop, PC, mobil stb), de ha rácsatlakozni már nem lehet.
Info: mindkét Wifi/SSID-hez megcsináltam 1-1 konfigot (Name, Mode, SSID, Country, Bridge, Security). Ezeket külön-külön le is próbáltam, és működnek gyönyörűen (de csak akkor, ha ők az elsődleges Wifi-k).
Mindkét eszközhöz (RB951G-2HnD és RBmAP-2n) csináltam Provisoning-et.
CAMsMAN-ban hozzáadok egy Inteface-t (RB951G-2HnD és/vagy RBmAP-2n eszközhöz), hozzáadom az egyik konfigurációt (mindegy melyiket), beállítom az interface fizikai részét (Channel/Frequency, Width, Band, Extension Channel) és működik szépen (Master, Bounded :-)
Hozzáadok egy második Wifi-t is (Virtual-AP, ilyenkor persze az először hozzáadott Interface lesz a Master Interface), szépen látre is jön a hálózat (Slave, Bounded).
Látszik is Wifi kliensekkel, de csatlakozáskor hibával megszakad a folyamat (majd keresek vmi hibakódot is).

Üdv,
Z

üdv,
nálam a Bridge volt a ludas CAP oldalon hasonló tünetekkel valamint jelszaggatással, mivel a bridge mac cime vátozik annak fügvényében, hogy melyik port lesz ugymond hamarabb aktiv mint pl: egyszer az eth1 mac cime lesz a bridge mac cime, mig másodszor a wlan mac cime. Bridge résznél Admin. MAC Address-hez tapaszd hozzá annak az ethernet portodnak a MAC cimét amelyik a CapsMan-hez csatlakozik. Dhcp kliens a bridge-n van (vagy a lokális cimet manuálisan a bridge-re).

Zwodka

HozzászólásSzerző: Zwodka » 2016. november 27., vasárnap 16:37

Üdv,
nálam a Bridge volt a ludas CAP oldalon hasonló tünetekkel valamint jelszaggatással, mivel a bridge mac cime vátozik annak fügvényében, hogy melyik port lesz ugymond hamarabb aktiv mint pl: egyszer az eth1 mac cime lesz a bridge mac cime, mig másodszor a wlan mac cime. Bridge résznél Admin. MAC Address-hez tapaszd hozzá annak az ethernet portodnak a MAC cimét amelyik a CapsMan-hez csatlakozik. Dhcp kliens a bridge-n van (vagy a lokális cimet manuálisan a bridge-re).[/quote]

Bitte-danke a "gyors" választ! :-)
Időközben én is "rájöttem", megismertem ezt a jelenséget.

Vissza: “RouterOS közösségi támogatás [ Vezetéknélküli Hálózatok ]”