Vezetéknélküli hálózat kialakítása !

Minden ami MikroTik WiFi -vel kapcsolatos
Syab

Vezetéknélküli hálózat kialakítása !

HozzászólásSzerző: Syab » 2014. március 6., csütörtök 22:22

Sziasztok !

Lelkes kezdő vagyok a témában. Rám bízták egy nagyobb épület hálózatának kialakítását. Hat szintes létesítményről lenne szó, szintenként 6 Mikrotikkel (R433) . Adott egy szerver mely dhcp-vel osztaná az ip-t, tehát ez nem a router feladata. Tehát a hálózatot úgy alakítottam ki hogy a server, majd azt követi egy switch,erről a switchről minden szintre megyek egy másik switches amire kapcsolom a mikrotikket az eth1-es portra. A routerboard-ok beállítása úgy történt hogy addresses-nél megadtam az eth1 ip címét tehát minden mikrotiknél eggyel ez nőt (192.168.0.2 , 192.168.0.3 (a 192.168.0.1 a server ip címe)) és adtam egy ip-t a wlan1-nek. ezt követően hozzá adtam egy bridge-t majd az eth és wlan portját brideltem, beálíltottam a wireless ssid-jét frekvencia és ap bridgre állítottam. Az eszközökkel csatlakozni lehetett kaptak is ip-t de az internettel adódtak problémák, sebesség mérésnél volt hogy 15-ös pinget kaptam volt hogy 200, volt hogy 0,5mbit volt a letöltés sebessége volt hogy 40, általában a feltöltés stabil 10mbit volt mindenhol. Természetesen ahogy interneteztem hol bejött hol nem. Abban szeretném a kedves fórumozók segítségét kérni még is mit állítottam be rosszul. A serverről ha pingelem a routerboardokat 0 és 1 ms a váalszidő és egymás között is így kommunikálnak, ha egy csatlakozott eszközt pingelek ott már 5-től egészen 4000 ms-ig is terjedhet a válaszidő. A segítségeteket előre köszönöm

Szerk.: Próbáltam a frekvenciákkal is variálni, nem túl sok sikerrel, azóta szóltak hogy amikor kevesen használják a hálózatot valamivel jobb ha sokan vannak rajta teljesen használhatatlan, esetleg túl lenne terhelve ? Körübelül 50-60 személy használná, Server oldalon torrent, játékok pont emiatt szűrve vannak.

airlan2
Telefonos Elérhetőség: 30/7098561
Kapcsolat:

Re: Vezetéknélküli hálózat kialakítása !

HozzászólásSzerző: airlan2 » 2014. március 7., péntek 6:38

nem lehet, hogy egymás között forgalmaznak a userek?

spikes
Telefonos Elérhetőség: 30/690-3131
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: spikes » 2014. március 7., péntek 10:44

Sztem is ilyen broadcast forgalom lehet...

ambrust
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: ambrust » 2014. március 7., péntek 13:23

Na ezért felejtettük el nagyon gyorsan a bridgelt hálózatot anno...
Ha van rá mód mindegyik ap más címtartományból osszon és sokat fog javulni a helyzet. Illetve minden AP-n tiltani kellene az userek egymás közötti forgalmát (default forward ne legyen bejelölve)

every

HozzászólásSzerző: every » 2014. május 18., vasárnap 19:55

Sziasztok!
Kérlek titeket segíteni.
Van egy MikroTik Metal 5SHPn amit AP -nak akarok használni és van egy MikroTik SXT Lite5 amit a vevőnek akarok. Hogyan kell ezeket beállítani mindkettőt, hogy a SXT-n tudjam venni a netet. Előre is köszi!

spikes
Telefonos Elérhetőség: 30/690-3131
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: spikes » 2014. május 18., vasárnap 21:09

Sziasztok!
Kérlek titeket segíteni.
Van egy MikroTik Metal 5SHPn amit AP -nak akarok használni és van egy MikroTik SXT Lite5 amit a vevőnek akarok. Hogyan kell ezeket beállítani mindkettőt, hogy a SXT-n tudjam venni a netet. Előre is köszi!

Roppant nagy értelemre vall, ha vki 4 témába is beírja ugyanazt....

every

HozzászólásSzerző: every » 2014. május 19., hétfő 6:48

spikes írta:
Sziasztok!
Kérlek titeket segíteni.

Roppant nagy értelemre vall, ha vki 4 témába is beírja ugyanazt....

Én meg azt hittem, hogy inkább segíteni fogsz, mint hogy ezt válaszolod. Azért írtam sok helyre, mert nem tudom hol válaszolnak egyáltlán a kérdésemre.

Vissza: “RouterOS közösségi támogatás [ Vezetéknélküli Hálózatok ]”