Mikrotik RB2011 UIAS-IN

Ha most ismerkedsz a MikroTik -el, vagy már telepítetted de nem tudod mit merre hogyan...
Akkor itt kérdezz!
Wrasse

Mikrotik RB2011 UIAS-IN

HozzászólásSzerző: Wrasse » 2020. december 24., csütörtök 16:19

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi hálózati összeállításban:

Betáp - Digis optikai modem Etherneten csatlakoztatva egy Mikrotik RB2011 UIAS-IN Routerre DHCP segítségével Mikrotik WAN IP 192.168.1.10
A Mikrotiken Etherneten a következő eszközök találhatók DHCP IP kiosztással a következő tartományon: 192.168.100.1-254
egy Synology DS418Play NAS
egy IP Kamera ami a Synologyra rögzít
egy RB411 Mikrotik ami WIFI Routerként működik
egy asztali számítógép
és egy ASUS RT-AX88U Wifi Router
Az ASUS-on szintén DHCP-vel Etherneten és Wifin vannak eszközök DHCP-n 192.168.50.1-254 tartományon mégpedig a következők:
Ethernet:
Egy Fibaro Home center 2 okos otthon
egy Google Chromecast 4K
egy Zidoo 4K Mediaplayer
Wifi:
több notebook és asztali gép
több tablet és okostelefon

Namármost minden működik tökéletesen, mindenhol van internet, de a következő dolgokat nem tudom belőni:
Az ASUS-on lévő Chromecast, Zido, Notebook és Tablet nem látja a Synology NAS-t és így nem tudok róla semmit lejátszatni. Próbáltam SMB / FTP/ NFS szerver létrehozásával is de nem látják egymást.
Az ASUS-t külső hálózatból nem tudom elérni és menedzselni.
Kérdés: lehet –e kialakítani valami olyan Routingot vagy tunelt ami az alhálózati DHCP-ből fellát a felette lévő DHCP-n lévő NAS-ra és engedi a hozzáférést?
Továbbá át tudom-e engedni a Mikrotiken az adott külső forgalmat az ASUS-ra, hogy kívűlről lehessen menedzselni?

Lehet egy kicsit kaotikusnak tűnik a kérésem és jönnek majd a kérdések, hogy de miért így és miért nem amúgy, meg ezt ne ide tedd hanem amoda de sajnos adott a hely és a lehetőség, nem tudom máshogy összerakni fizikálisan csak így, szóval ebből kellene kihoznom a legtöbbet. Köszi előre is !

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

Re: Mikrotik RB2011 UIAS-IN

HozzászólásSzerző: animal » 2020. december 27., vasárnap 19:42

Wrasse írta:Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi hálózati összeállításban:

Betáp - Digis optikai modem Etherneten csatlakoztatva egy Mikrotik RB2011 UIAS-IN Routerre DHCP segítségével Mikrotik WAN IP 192.168.1.10
A Mikrotiken Etherneten a következő eszközök találhatók DHCP IP kiosztással a következő tartományon: 192.168.100.1-254
egy Synology DS418Play NAS
egy IP Kamera ami a Synologyra rögzít
egy RB411 Mikrotik ami WIFI Routerként működik
egy asztali számítógép
és egy ASUS RT-AX88U Wifi Router
Az ASUS-on szintén DHCP-vel Etherneten és Wifin vannak eszközök DHCP-n 192.168.50.1-254 tartományon mégpedig a következők:
Ethernet:
Egy Fibaro Home center 2 okos otthon
egy Google Chromecast 4K
egy Zidoo 4K Mediaplayer
Wifi:
több notebook és asztali gép
több tablet és okostelefon

Namármost minden működik tökéletesen, mindenhol van internet, de a következő dolgokat nem tudom belőni:
Az ASUS-on lévő Chromecast, Zido, Notebook és Tablet nem látja a Synology NAS-t és így nem tudok róla semmit lejátszatni. Próbáltam SMB / FTP/ NFS szerver létrehozásával is de nem látják egymást.
Az ASUS-t külső hálózatból nem tudom elérni és menedzselni.
Kérdés: lehet –e kialakítani valami olyan Routingot vagy tunelt ami az alhálózati DHCP-ből fellát a felette lévő DHCP-n lévő NAS-ra és engedi a hozzáférést?
Továbbá át tudom-e engedni a Mikrotiken az adott külső forgalmat az ASUS-ra, hogy kívűlről lehessen menedzselni?

Lehet egy kicsit kaotikusnak tűnik a kérésem és jönnek majd a kérdések, hogy de miért így és miért nem amúgy, meg ezt ne ide tedd hanem amoda de sajnos adott a hely és a lehetőség, nem tudom máshogy összerakni fizikálisan csak így, szóval ebből kellene kihoznom a legtöbbet. Köszi előre is !

Uhhh itt alapjában vannak gondok... NAT NAT NAT hátán és... A digis modem legyen bridge, így a mikrotik public IP-t kap. Az ASUS meg Switchként kéne funkciónálnia. Így a DHCP-t kikapcsolni rajta és mindent a LAN portra dugni... a wan portot felejtsd el... Ha ez így meg van akkor 1 db DHCP és GateWay lesz a hálózaton (a mikrotik) és minden fasza lesz
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

Wrasse

HozzászólásSzerző: Wrasse » 2020. december 30., szerda 12:56

Köszönöm szépen a válaszodat, igen úgy működik (eddig így volt) de én dupla NAT-on szeretném ezt megoldani valami port forwarding segítségével, mert amúgy bukom az ASUS profi tűzfalát ha switchként működik, és kívülről sem lehet elérni. Van erre valami megoldás ?
Köszi előre is!

animal
Telefonos Elérhetőség: +36305614147
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: animal » 2021. január 3., vasárnap 18:10

Wrasse írta:Köszönöm szépen a válaszodat, igen úgy működik (eddig így volt) de én dupla NAT-on szeretném ezt megoldani valami port forwarding segítségével, mert amúgy bukom az ASUS profi tűzfalát ha switchként működik, és kívülről sem lehet elérni. Van erre valami megoldás ?
Köszi előre is!

Háááát az ASUS és a profi tűzfal szerintem elég messze állnak egymáshoz.... A mikrotik tűzfalát sokkal komolyabban fel lehet programozni mint amit az ASUS tud.... de ha ennyire ragaszkodsz hozzá, amit Én továbbra SEM javaslok akkor elvileg az ASUS-ról simán kikéne mennie a csomagoknak. A vissza irány a probléma. Az Asus-ban fel kell venni portforwardokat az adott portokra fix-ipkre...
Animal - Y9 - Accesspoint - Mikrotik Certificated
- Lehetetlen nincs, csak nehezen kivitelezhető -

Vissza: “RouterOS közösségi támogatás [ kezdőknek, alapok ]”